fot. o. Wacław Zyskowski CSsR

Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja w Kaliszu

W czwartek 4 stycznia Rodzina Radia Maryja diecezji kaliskiej spotkała się w katedrze na wspólnej modlitwie i kolędowaniu.

Spotkanie rozpoczęło od wspólnego oglądania filmu poświęconego toruńskim dziełom ewangelizacyjnym. Następnie uczestnicy wydarzenia adorowali Nowonarodzonego Jezusa przy żłóbku. Ks. proboszcz Adam Modliński, proboszcz katedry i diecezjalny asystent Rodziny Radia Maryja, przybliżył zgromadzonym ponad 700-letnią historię przepięknej kaliskiej katedry, wraz z jej architektonicznymi ciekawostkami.

Po części modlitewnej uczestnicy spotkania udali się na plebanię, gdzie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Nie zabrakło też pytań skierowanych do ojca posługującego w Radiu Maryja, dotyczących obecnej sytuacji toruńskiej rozgłośni i dzieł przy nim powstałych.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele większości kół i biur diecezji kaliskiej.

Wspaniałą, rodzinną atmosferę, która towarzyszyła zgromadzonym przeniesiono następnie do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, gdzie uczestnicy przeżywali wspólnie pierwszoczwartkowy wieczór modlitwy w intencji rodziny i ochrony życia dzieci poczętych i nienarodzonych, transmitowany przez TV Trwam i Radio Maryja.

radiomaryja.pl

drukuj