Sympozjum „Jeszcze Polska nie zginęła – Wieś stymulatorem rozwoju ekologii i tożsamości narodowej” w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa IV Sympozjum „Jeszcze Polska nie zginęła – Wieś stymulatorem rozwoju ekologii i tożsamości narodowej”. Podczas wydarzenia poruszone zostają m.in. tematy związane z bezpieczeństwem żywnościowym Polski, a także rolą łowiectwa w przyrodzie.

W spotkaniu naukowym biorą udział przedstawiciele rządu, parlamentu, środowisk leśniczych, myśliwych oraz rolniczych.

Głos zabiorą m.in. minister rolnictwa, wicepremier Henryk Kowalczyk; dyrektor generalny Lasów Państwowych, Józef Kubica; prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, Szczepan Wójcik.

Tematyka wystąpień będzie dotyczyła m.in. bezpieczeństwa żywnościowego Polski, przywiązania do własności ziemi a także roli łowiectwa w przyrodzie.

Prof. Roman Niżnikowski, prezes Stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im prof. Jana Szyszko, zaznaczał, że dzisiejsze sympozjum ma m.in. podkreślić więź między ekologią a tożsamością narodową.

Jedno z drugim jest bardzo silnie związane, bo odnosi się do prawdy. Ekologia jest pewnym zespołem działań naukowych dotyczących środowiska, produkcji, a w efekcie wpływa na zrównoważony rozwój. Ten kierunek działania w zasadzie obowiązuje nas wszystkich, a w szczególności środowiska wiejskie, które są najbliżej uwarunkowań przyrodniczych, rolno-produkcyjnych. Jak wiadomo, tradycje w zależności od regionu naszego kraju są mocno kultywowane, wspierane i kontynuowane – mówił prof. Roman Niżnikowski.

Organizatorami sympozjum są: Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, lubelski oddział Polskiego Związku Łowieckiego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. Jana Szyszko.

RIRM

drukuj