fot. aksim.edu.pl

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa sympozjum „Oblicza pandemii”

Toruńska uczelnia organizuje sympozjum nt. pandemii koronawirusa. Naukowcy, lekarze, prawnicy, dziennikarze i etycy dyskutują m.in. na temat  sposobów walki z pandemią COVID-19, szczepień i leczenia SARS-CoV-2.

Eksperci podejmą również próbę oceny wprowadzanych przez rząd restrykcji i ograniczeń w ramach walki z koronawirusem. Dziś zmagamy się już z piątą falą zakażeń. [czytaj więcej] 30 marca tego roku miną dwa lata od ogłoszenia stanu epidemii w naszym kraju.

 

Łukasz Bernaciński, członek zarządu Instytutu Ordo Iuris, który weźmie udział w panelu dyskusyjnym, podkreśla, że jest to dobry czas na dokonanie podsumowania. Niewykluczone, że pandemie będą się powtarzać.

– Dobrze, że organizowane są takie sympozja, konferencje naukowe, gdzie można podzielić się swoimi doświadczeniami nie tylko w kontekście tej pandemii, która być może już powoli wygasa, ale także na przyszłość, ponieważ istnieje duże ryzyko, że nie jest to ostatnia tego rodzaju sytuacja, którą przeżyjemy. Dobrze będzie być przygotowanym na kolejną (oby jak najpóźniej występującą) epidemię – zaznacza Łukasz Bernaciński.  

Przed rozpoczęciem sympozjum sprawowana była Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

 

Konferencję organizują AKSiM oraz Instytut „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl