PiS: Rodziny potrzebują realnego wsparcia

Politycy PiS-u domagają się od rządu realnego wsparcia dla rodzin. Przedstawiony przez koalicje PO-PSL projekt „złotówka za złotówkę” to jak mówią jedynie pierwszy krok.

Poseł Małgorzata Sadurska w interpelacji skierowanej do premier Ewy Kopacz pyta, dlaczego rząd nie szuka skutecznych rozwiązań wsparcia dla rodzin np. poprzez powiązanie wysokości progów dochodowych z najniższym wynagrodzeniem.

Poseł wnioskuje także o podniesienie wysokości świadczenia rodzinnego. W tym momencie najniższy zasiłek wynosi zaledwie 77 zł.

– My traktujemy tą propozycję „złotówka za złotówkę”, jako pierwszy krok. Natomiast, jeżeli mamy mówić o skutecznej polityce prorodzinnej, to musi być zreformowany cały system pomocy dla rodzin, począwszy od podniesienia progów dochodowych, wysokości świadczeń rodzinnych, ale również obniżenia VAT-u na ubranka i buciki dziecięce. Nie może być tak, że państwo szuka oszczędności kosztem rodzin i dzieci – powiedziała poseł Małgorzata Sadurska.

Zmiany w wypłacaniu świadczeń rodzinnych mają nastąpić z początkiem przyszłego roku. Przyjęty przez rząd projekt przewiduje, że jeżeli rodzina przekroczy dochód na osobę to i tak nie straci świadczenia, a będzie je otrzymywać w wysokości pomniejszonej o kwotę, o jaką przekroczyła kryterium dochodowe. Dzięki tej zamianie wsparcie otrzyma 160 tys. rodzin.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl