fot. PAP/Mateusz Marek

Republikanie porozumieli się z Prawem i Sprawiedliwością

Umowa Partii Republikańskiej z Prawem i Sprawiedliwością jest sfinalizowana. W najbliższych dnia ugrupowanie może w ramach rekonstrukcji rządu przejąć resort sportu.

Negocjacje Partii Republikańskiej z Prawem i Sprawiedliwością już się zakończyły, choć konkrety na razie nie są znane.

– Umówiliśmy się, że poinformujemy o ich wyniku w odpowiednim momencie, ale te negocjacje się już skończyły – wskazał Adam Bielan, europoseł i prezes Partii Republikańskiej.

Wszystko wskazuje jednak na to, że zmiany w polskim rządzie już niedługo staną się faktem. Wiadomo, że ma powrócić resort sportu.

– Nie mam tu na myśli, tylko sportu wyczynowego, zawodowego, ale sport powszechny, który obejmuje aktywność fizyczną dzieci, młodzieży, osób starszych też zasługuje na to, aby był kierowany przez ministra, który głównie będzie się zajmował tą materią – mówił Kamil Bortniczuk, poseł PiS i Partii Republikańskiej, który – według doniesień medialnych – ma stanąć na czele resortu.

– Myślę, że jest to zapewne kwestia niedługiego czasu – stwierdził Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS.

– Decyzje o powołaniu to są oczywiście decyzje prezydenta i premiera – wyjaśnił prezes republikanów.

Rzecznik Rady Ministrów Piotr Müller, zapytany o rekonstrukcję rządu, mówił, że zmiany będą głównie kosmetyczne. Do tej pory nie została podpisana jeszcze umowa ze  stowarzyszeniem OdNowa RP wiceszefa MON Marcina Ociepy. Dziś zaplanowane jest posiedzenie kierownictwa PiS. Mają na nim zapaść ostateczne decyzje dotyczące rekonstrukcji.

TV Trwam News

drukuj