Rządowe zmiany w podatku od sprzedaży detalicznej

W Kancelarii Premiera odbędą się dziś kolejne konsultacje na temat podatku obrotowego. Premier Beata Szydło ma podczas nich poinformować o zmianach, jakie wprowadzi rząd.

Rano odbyły się rozmowy przedstawicieli sklepów z ministrem finansów. Podatek budzi obawy m.in. właścicieli sklepów franczyzowych.

Rząd ma dobre wieści głównie dla przedsiębiorców małych i średnich – chce, aby ten sektor polskiej gospodarki się wzmacniał – mówi poseł PiS Adam Abramowicz. Stąd konkretne korekty w projekcie.

– Będą zmiany w ustawie o podatku od handlu. Zostaną z niej wyłączone sklepy małe i średnie, a więc bardzo duża kwota zostanie zwolniona z podatku. Później będzie stawka liniowa, która obejmie bardzo duże obroty w handlu, a ci, którzy mają franczyzę na podstawie stowarzyszeń, czyli polskie małe sklepy, które przez ostatnich 15-20 lat próbowały walczyć na rynku poprzez wspólne działania, mogą się nie martwić. Oni będą wyłączeni, franczyza obejmie wyłącznie powiązania kapitałowe, a więc te firmy, które stanowią jeden organizm gospodarczy. Dzisiaj te dobre zmiany ogłosi pani Premier –  powiedział poseł Adam Abramowicz.

W spotkaniu w KPRM wezmą udział m.in. Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego oraz wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki i przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

W najbliższym czasie projekt może trafić do Komitetu Stałego Rady Ministrów, już po konsultacjach międzyresortowych oraz po analizie na Radzie Dialogu Społecznego. Prace w parlamencie prawdopodobnie potrwają 4-5 tygodni. Ustawa mogłaby więc wejść w życie od 1 kwietnia lub 1 maja.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl