Szydło: problem migrantów w Europie ma zostać rozwiązany poza granicami UE

Szczyt w Brukseli zakończył się dobrą konkluzją, przyjęta przez wszystkich przywódców państw europejskich. Problem migrantów w Europie ma zostać rozwiązany poza granicami UE – powiedziała na konferencji po szczycie premier Beata Szydło.

Jak zaznaczyła, polski rząd współuczestniczył w przygotowaniu konkluzji, która została przyjęta przez wszystkich przywódców państw europejskich.

„To jest dobra konkluzja, która jest zbieżna z tym, o czym mówiliśmy od początku problemów związanych z migrantami w Europie. Podjęliśmy stanowisko, które po pierwsze zaprasza do aktywnej współpracy Unii Europejskiej i Turcji. To jest dobra wiadomość” – powiedziała.

„To co najważniejsze, podjęliśmy decyzję o tym, że sprawa migrantów zostanie przede wszystkim rozwiązana w ten sposób, że będzie próba rozwiązania problemu poza granicami Unii Europejskiej. Jednocześnie wzmocnienie kontroli granic zewnętrznych, oczywiście pomoc humanitarna. Zgodziliśmy się, że będą przeznaczane na realizacje tego celu środki finansowe” – dodała.

Zaznaczyła, że decyzja o podziale tych środków będzie dyskutowana na następnym szczycie. „W swoim wystąpieniu podkreśliłam, że musi być tu zasada solidarności i sprawiedliwości” – powiedziała.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl