fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Mec. Z. Bogucki: Są środowiska polityczne, które dla własnych korzyści donoszą na Polskę w UE

W Polsce są środowiska polityczne, które dla własnych doraźnych celów partyjnych są w stanie na arenie unijnej donosić na Polskę, oczerniać Polskę, mówić rzeczy nieprawdziwe, głosować przeciwko Polsce – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja mec. Zbigniew Bogucki, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

W Polsce trwa spór wokół wymiaru sprawiedliwości. Opozycja, by wywierać większy nacisk na rząd, ucieka się do włączania w spór polityków i organów unijnych. Podczas głosowań europosłowie opozycji głosują natomiast w sposób niekorzystny dla naszego kraju.

– W Polsce są środowiska polityczne, które dla własnych doraźnych celów partyjnych są w stanie na arenie unijnej donosić na Polskę, oczerniać Polskę, mówić rzeczy nieprawdziwe, głosować przeciwko Polsce. To głosowanie nie ogranicza się już tylko do zwykłej rezolucji potępiającej czy wzywającej Polskę do przywrócenia tzw. praworządności. Jeżeli polityk wybrany w Polsce jest w stanie nawoływać do tego, by ukarać Polskę sankcjami finansowymi, to przecież te kary nie są wymierzone w PiS, w rząd, ale we wszystkich Polaków – wskazał Zbigniew Bogucki.

Jak zapewnił radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego, na chwilę obecną nie ma jednak możliwości, by Unia Europejska ukarała Polskę finansowo.

– Prawda jest taka, że na dzisiaj nie ma podstawy prawnej, która pozwalałaby bez zgody Polski, by połączyć budżet UE z tzw. praworządnością. W tym zakresie potrzeba jednomyślności, więc trudno wyobrazić sobie, że rząd PiS się na to zgodzi – podkreślił mecenas.

Całą rozmowę z mec. Zbigniewem Boguckim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj