Nowy sondaż TNS Polska: Rośnie poparcie dla PiS

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości rośnie, klub Nowoczesna traci – tak wynika z sondażu TNS Polska. Wśród osób, które zadeklarowały udział w wyborach, na PiS zagłosowałoby 40 proc. To o 1 pkt proc. więcej niż przed miesiącem. Drugie miejsce zajęłaby Platforma Obywatelska z 17 proc. głosów. Z kolei Nowoczesna i Kukiz’15 mogą liczyć na poparcie po 9 proc. badanych.

Dla Kukiz’15 to aż o 2 pkt. procentowe więcej niż przed miesiącem, natomiast dla partii Ryszarda Petru o 2 pkt. mniej. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.

To kolejny sondaż, który potwierdza fakt, że obecny rząd cieszy się dużym poparciem społecznym – podkreśla socjolog prof. Zdzisław Krasnodębski. 

– Jest to zachęcające do tego, żeby podejmować dalsze działania na rzecz obywateli i te wszystkie naprawcze, modernizujące wysiłki,  które rząd Prawa i Sprawiedliwości chce głosić. Myślę też, że warto pokazywać i wskazywać na fakt, że  opozycja ma charakter ograniczony, pokazujący, że opozycja w swoim odrzuceniu, w niekonstruktywnym stanowisku w stosunku do wszystkiego, co się dziś w Polsce odbywa, w zasadzie szkodzi sama sobie – podkreśla prof. Zdzisław Krasnodębski.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 3–8 czerwca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 994 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo. Preferencje partyjne zbadano wśród 598 osób, które zdecydowanie lub raczej wyraziły zamiar uczestniczenia w wyborach.

RIRM

drukuj