Premier Morawiecki: Od podatku od miedzi i srebra będzie można odliczać darowizny dla samorządów

Od podatku od wydobycia miedzi i srebra będzie można odliczać darowizny dla lokalnych samorządów – poinformował we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki.

„Pewna część kwoty podatku miedziowego będzie mogła zostać przeznaczona na cele związane z działalnością samorządu lokalnego, będzie odliczona od podatku, czyli z ewidentną korzyścią dla mieszkańców, a pieniądze zostaną w społeczności lokalnej” – mówił Mateusz Morawiecki.

„Zależy nam na tym, żeby rozwój gospodarki służył wszystkim obywatelom” – dodał.

Szef rządu powiedział też, że to promocja dobrego modelu współpracy między państwem a samorządem.

„Wydaje się, że znaleźliśmy bardzo dobrą formułę, nad którą zresztą będziemy dalej, w kolejnych miesiącach pracować, żeby ją jeszcze poprawiać na korzyść rozwiązań lokalnych” – zaznaczył szef rządu.

Mateusz Morawiecki dziękował też posłowi PiS Krzysztofowi Kubówowi i ministrowi Adamowi Lipińskiemu, którzy – jak mówił – „bardzo intensywnie zabiegali o to, żeby doprowadzić do pewnych zmian, korzystnych dla mieszkańców i środowisk, które działają na terenie zagłębia miedziowego”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl