Turcja: Ambasada USA ponownie otwarta

Stany Zjednoczone otworzyły ponownie w środę swoją ambasadę w stolicy Turcji, Ankarze, po tym jak z powodu nieokreślonego „zagrożenia bezpieczeństwa” placówka dyplomatyczna została w poniedziałek zamknięta.

„Ambasada USA w Ankarze będzie działać normalnie i zapewni wszystkie regularne usługi w środę, 7 marca” – oświadczył rzecznik amerykańskiej ambasady David Gainer.

„Doceniamy ciągłe silne wsparcie, jakie otrzymujemy od tureckiej policji, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych obiektów i personelu” – dodał.

W poniedziałek turecka policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o związki z tzw. Państwem Islamskim pod zarzutem planowania ataku na ambasadę USA w Ankarze.

Turcja wielokrotnie była miejscem ataków, za które odpowiedzialność brało Państwo Islamskie. W 2016 roku przyznało się ono do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego na klub nocny w Stambule, w którym zginęło 39 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl