fot. PAP/Darek Delmanowicz

Min. M. Błaszczak nie obawia się, że nowy prezydent USA zmieni politykę ws. wschodniej flanki NATO

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak nie obawia się, że nowy przywódca USA zmieni politykę ws. wschodniej flanki NATO. W pierwszej połowie stycznia w Białym Domu dojdzie do zmiany prezydenta. Donalda Trumpa zastąpi Joe Biden. To oznacza także zmianę polityki amerykańskiego rządu.   

Polska i USA współpracują ściśle w dziedzinie obronności. Amerykanie są gwarantem bezpieczeństwa w Europie.

Minister Mariusz Błaszczak był pytany na antenie Polskiego Radia, czy istnieje obawa, że nowy prezydent USA zmieni politykę ws. wschodniej flanki NATO.

– Zarówno politycy Partii Republikańskiej, jak i Partii Demokratycznej są zgodni co do tego, że aktywność Stanów Zjednoczonych w Europie, na wschodniej flance NATO, a przede wszystkim w Polsce jest jednym z najważniejszych elementów zapewnienia bezpieczeństwa. Dowodem tego jest ustanowienie dowództwa V Korpusu Armii Stanów Zjednoczonych właśnie w Polsce – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MON był także pytany, czy będzie dalsze zwiększanie obecności żołnierzy USA w naszym kraju. Minister wskazał, że „umowa, którą zawarliśmy 15 sierpnia tego roku, stanowi o zwiększeniu liczebności wojsk amerykańskich w Polsce”.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl