Kraje bałtyckie ostrzegają USA przed Rosją

Kraje bałtyckie ostrzegają Stany Zjednoczone, by nie lekceważyć zagrożenia ze strony Rosji. Szefowie dyplomacji Litwy, Łotwy i Estonii rozmawiali w tej sprawie w Waszyngtonie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.

Rosja nie ustaje w zabiegach zmierzających do zakłócenia amerykańskiego procesu wyborczego. Szefowie MSZ Litwy, Łotwy i Estonii rozmawiali w Waszyngtonie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.

Politycy próbowali zwrócić uwagę USA na zagrożenie ze strony Rosji. Przestrzegali stronę amerykańską przed lekceważeniem niebezpieczeństwa związanego z rosyjską dezinformacją i cyberatakami.

Departament stanu USA wydał oświadczenie, w którym poinformował, że czterech sojuszników w NATO zgodziło się na pogłębienie współpracy w zwalczaniu rosyjskich działań cybernetycznych.

Zdaniem ministrów spraw zagranicznych Litwy, Łotwy i Estonii działania Rosji pokazują brak szacunku dla suwerenności i terytorialnej integralności. Wszyscy trzej ministrowie zgadzają się, że w związku z pokazem siły ze strony Moskwy ich państwa czułyby się bezpieczniej, gdyby oddziały NATO stacjonowały na ich terytoriach w sposób stały.

Tv Trwam News/RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl