Kraje bałtyckie ostrzegają USA przed Rosją

Kraje bałtyckie ostrzegają Stany Zjednoczone, by nie lekceważyć zagrożenia ze strony Rosji. Szefowie dyplomacji Litwy, Łotwy i Estonii rozmawiali w tej sprawie w Waszyngtonie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.

Rosja nie ustaje w zabiegach zmierzających do zakłócenia amerykańskiego procesu wyborczego. Szefowie MSZ Litwy, Łotwy i Estonii rozmawiali w Waszyngtonie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.

Politycy próbowali zwrócić uwagę USA na zagrożenie ze strony Rosji. Przestrzegali stronę amerykańską przed lekceważeniem niebezpieczeństwa związanego z rosyjską dezinformacją i cyberatakami.

Departament stanu USA wydał oświadczenie, w którym poinformował, że czterech sojuszników w NATO zgodziło się na pogłębienie współpracy w zwalczaniu rosyjskich działań cybernetycznych.

Zdaniem ministrów spraw zagranicznych Litwy, Łotwy i Estonii działania Rosji pokazują brak szacunku dla suwerenności i terytorialnej integralności. Wszyscy trzej ministrowie zgadzają się, że w związku z pokazem siły ze strony Moskwy ich państwa czułyby się bezpieczniej, gdyby oddziały NATO stacjonowały na ich terytoriach w sposób stały.

Tv Trwam News/RIRM/PAP

drukuj