J. Czaputowicz i B. Cichocki spotkali się ze specjalnym przedstawicielem USA ds. Ukrainy

Sytuacja w Donbasie i na Krymie, stan reform na Ukrainie, obowiązujące i potencjalne sankcje wobec Rosji – były tematami rozmów szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza i wiceszefa resortu Bartosza Cichockiego ze specjalnym przedstawicielem USA ds. Ukrainy Kurtem Volkerem.

Jak podał MSZ w przesłanym PAP w środę komunikacie, Jacek Czaputowicz powiedział w trakcie spotkania z Kurtem Volkerem, że „jednoznaczne rozróżnienie agresora i ofiary, a także konsekwentna presja na Rosję i przywrócenie zasad międzynarodowego ładu są jedyną strategią, która w dłuższej perspektywie może przynieść pozytywne efekty”.

Po rozmowie z szefem polskiej dyplomacji specjalny przedstawiciel USA ds. negocjacji w konflikcie ukraińsko-rosyjskim spotkał się również z wiceministrem Bartoszem Cichockim.

„Podczas spotkań szeroko omówiono sytuację w Donbasie i na Krymie, stan reform na Ukrainie, obowiązujące i potencjalne sankcje wobec Rosji oraz przebieg i perspektywy rozmów pokojowych” – podkreślono w komunikacie.

„Spotkania w MSZ potwierdziły potrzebę ścisłej współpracy polsko-amerykańskiej w procesie deeskalacji konfliktu. Minister Jacek Czaputowicz podziękował za zdecydowane stanowisko obecnej administracji USA wobec Rosji oraz konkretne wsparcie udzielone Ukrainie” – podaje MSZ.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl