fot. PAP/ITAR-TASS

Ambasador Rosji w USA: Twierdzenia, jakoby Rosja zamierzała napaść na Ukrainę, są „bezpodstawne”

Twierdzenia amerykańskich polityków, jakoby Rosja przygotowywała się do napaści na Ukrainę podczas Olimpiady lub po niej, są całkowicie bezpodstawne – oświadczył Anatolij Antonow, rosyjski ambasador w USA, cytowany przez agencję TASS.

Anatolij Antonow określił piątkowe wypowiedzi Jake’a Sullivana, doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, jako „utrzymane w tonie alarmistycznym” i mające na celu „maksymalne podniesienie stopnia kampanii propagandowej przeciwko naszemu krajowi”.

„Komentarze polityków o tym, że Rosja >>napadnie<< na Ukrainę podczas Olimpiady, lub po niej, nie są poparte żadnymi dowodami. Waszyngton po prostu kontynuuje >>sypanie piasku w oczy<<, opierając się jakichś danych wywiadowczych, których szczegółów nie ujawnia” – przekonywał ambasador, którego wypowiedzi – jak informuje TASS – zamieszczono na stronie ambasady Rosji na Facebooku.

Anatolij Antonow podkreślił, że „rosyjskie kierownictwo wielokrotnie oświadczało, że nasz kraj nie zamierza na nikogo napadać”.

Wcześniej Jake Sullivan, relacjonując przebieg telekonferencji przywódców USA oraz państw NATO i UE – w tym Polski, oświadczył, że nie wiadomo czy Rosja zdecydowała się na wznowienie agresji przeciwko Ukrainie, ale istnieje „znaczące ryzyko”, że do ataku dojdzie jeszcze przed końcem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jak dodał, USA i sojusznicy są zjednoczeni i przygotowani na każdy scenariusz.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl