fot. twitter.com/PKN_ORLEN

PKN Orlen i KE zastosowały procedurę „zatrzymania zegara” w sprawie przejęcia Lotosu

PKN Orlen i Komisja Europejska zastosowały procedurę „zatrzymania zegara” w sprawie przejęcia przez płocki koncern Grupy Lotos.

Uruchomienie procedury oznacza, że Orlen będzie miał więcej czasu na przygotowanie dodatkowych, szczegółowych informacji w procesie przejęcia. Z kolei KE zyska czas na analizę przedstawionej dokumentacji.

Poseł PiS Maciej Małecki, przewodniczący sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, zaznaczył, że na połączeniu koncernów zyska cała polska gospodarka.

– Jestem optymistą i trzymam kciuki za połączenie polskich czempionów paliwowych – Orlenu i Lotosu. Konsolidacja naszych dwóch spółek paliwowych przyniesie korzyści całej polskiej gospodarce i odbiorcom paliw w Polsce. Połączony koncern będzie mógł skuteczniej rywalizować na rynkach międzynarodowych. To jest trend ogólnoświatowy. Takie koncerny łączą się. Polska podąża tą samą drogą, którą wcześniej szły inne kraje. Połączenie Orlenu i Lotosu sprawi, że koncern będzie mógł łatwiej pozyskiwać kapitał i inwestować – wskazał poseł Maciej Małecki.

W sierpniu tego roku zostało podpisane porozumienie dotyczące realizacji zakupu akcji Lotosu przez PKN Orlen od Skarbu Państwa.

Komisja Europejska ma teoretycznie czas do 22 stycznia przyszłego roku na wydanie decyzji w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem. Termin ten zostanie jednak wydłużony o czas stosowania procedury „zatrzymania zegara”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl