Premier M. Morawiecki: Jestem bardzo zbudowany rezultatami COP24

Jestem bardzo zbudowany rezultatami szczytu klimatycznego COP24, mamy ambitny kompromis, który przerósł oczekiwania – ocenił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Szczyt zakończył się przyjęciem tzw. Pakietu Katowickiego.

„Cieszę się, że polskiej dyplomacji klimatycznej udało się tak wiele osiągnąć” – oświadczył Mateusz Morawiecki na nagraniu, zamieszczonym w poniedziałek w mediach społecznościowych przez Kancelarię Premiera. Szef rządu składa szczególne podziękowania prezydentowi COP24 Michałowi Kurtyce za wszystko co zrobił, żeby „zintegrować tyle trudnych i rozbieżnych często stanowisk krajów z całego świata”.

„Warto podkreślić, że mamy ambitny kompromis, który przerósł oczekiwania” – ocenił premier Morawiecki. Przypomniał, że trzy lata temu w Paryżu „liderzy świata zebrali się i uzgodnili podstawowe zasady polityki klimatycznej”.

„Na szczycie w Katowicach udało nam się zintegrować stanowiska z punktu widzenia podstawowych kryteriów realizacji polityki klimatycznej w nadchodzących dziesięcioleciach” – dodał Morawiecki.

W sobotę późnym wieczorem strony szczytu klimatycznego COP24 przyjęły dokument końcowy, tzw. Pakiet Katowicki. Dokument to „mapa drogowa” realizacji Porozumienia paryskiego z 2015 r., mającego na celu ograniczenie globalnego wzrostu temperatury.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl