fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Premier M. Morawiecki: Najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar katastrofy w Poznaniu

Wszystkim rodzinom ofiar składam najgłębsze wyrazy współczucia – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do katastrofy budowlanej w Poznaniu. Szef rządu zapewnił, że jest w ciągłym kontakcie z ministrem SWiA Joachimem Brudzińskim.

„Jest jeszcze kilka osób bardzo ciężko poszkodowanych, hospitalizowanych. Wszystkim tym osobom mam nadzieje, że będzie można już wkrótce życzyć powrotu do pełnego zdrowia” – mówił na wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że to „bardzo nieszczęśliwy wypadek”. Dodał, że w związku z nim jest w stałym kontakcie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

W niedzielę, w wyniku wybuchu i częściowego zawalenia się kamienicy, przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu zginęło 5 osób, a ponad 20 zostało rannych. Ewakuowane rodziny, którym nie była potrzeba pomoc medyczna, zostały zakwaterowane w hotelu przy ul. Łozowej. Od poniedziałku – jak zapewniają władze Poznania – poszkodowanym mają być wypłacane pierwsze zasiłki.

PAP/RIRM

drukuj