fot. Krystian Maj/KPRM

Premier ma się spotkać z liderami klubów i kół parlamentarnych ws. rozwoju pandemii w Polsce

Premier ma się dziś spotkać z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. W spotkaniu mają wziąć też udział przedstawiciele Rady Medycznej ds. epidemiologicznych. Początek rozmów zaplanowano na godz.17.00.

Głównym tematem będzie sytuacja epidemiczna związana ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, a także działania podejmowane przez rząd w celu ich ograniczenia – poinformował szef KPRM, Michał Dworczyk. Przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych pytani w weekend o zaproszenie premiera, jakie padło w ubiegły piątek, odnosili się do takiego pomysłu sceptycznie.

Premier zaprosił liderów klubów i kół z parlamentu, żeby porozmawiać o rozwoju pandemii w Polsce. Mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją, bardzo duży przyrost zachorowań, coraz więcej osób, które muszą być hospitalizowane. To jest sytuacja – można powiedzieć – ponadpartyjna, bo choroba dotyczy nas wszystkich, niezależnie od tego, jakie mamy poglądy, z jakimi partiami się identyfikujemy, stąd takie zaproszenie i nadzieja na merytoryczną rozmowę. W spotkaniu wezmą udział również przedstawiciele Rady Medycznej przy prezesie Rady Ministrów – wyjaśnił Michał Dworczyk.

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia podało dziś, że w ciągu doby odnotowano ponad 15,5 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 85 osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl