Wrocław: wicepremier M. Morawiecki spotkał się z przedstawicielami KAS

Wicepremier Mateusz Morawiecki gościł dziś we Wrocławiu, gdzie spotkał się z dyrekcją i pracownikami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Minister rozwoju i finansów odwiedził także Centrum Analityczne KAS oraz firmę informatyczną InsERT S.A.

Krajowa Administracja Skarbowa, która funkcjonuje od 1 marca, to połączenie działających dotychczas odrębnie trzech służb: Służby Celnej i Skarbowej oraz urzędów kontroli skarbowej. Na Dolnym Śląsku KAS liczy około 4400 pracowników, w tym 500 funkcjonariuszy służby celno-skarbowej i 36 jednostek Dolnośląskiej Administracji Skarbowej. Dziś z dyrekcją i pracownikami dolnośląskiej KAS spotkał się wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

– Nie byłoby tej polityki społecznej, która jest bardzo nowa, szeroko zakrojona w porównaniu do poprzednich czasów, gdyby nie zmiana podejścia, zmiana filozofii funkcjonowania izb skarbowych w ramach KAS i całego ministerstwa finansów – wskazał Mateusz Morawiecki.  

Wicepremier Mateusz Morawiecki odwiedził także Centrum Analityczne KAS, w którym pracuje  50 matematyków,  informatyków  i statystyków. Zajmują się oni gromadzeniem i kompleksową analizą dużych baz danych na potrzeby Krajowej Administracji Skarbowej.

– Dzisiaj u nas budujemy fundament danych, agregujemy różne systemy informatyczne i różne hurtownie danych, różne zbiory danych w takiej formie i w takiej formule, żeby można było w odpowiedni sposób szybko wyłuskiwać różnego rodzaju nieprawidłowości, błędy, niedoskonałości, a czasami niestety patologie i jakieś jeszcze gorsze kwestie, które też eliminujemy w ramach walki z karuzelami VAT-owskimi – akcentował wicepremier.

Głównym zadaniem KAS jest usprawnienie poboru podatków, a tym samym zwiększenie wpływów do budżetu i uszczelnienie systemu podatkowego. To także surowsze kary dla tych, którzy wystawiają fikcyjne faktury, podrabiają je lub przerabiają.

– Wygramy tę walkę o uczciwy system podatkowy, skarbowy – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Wicepremier, minister rozwoju  i finansów przypomniał dziś także, że Krajowa Administracja Skarbowa jest przede wszystkim po to, by ścigać duże nieprawidłowości. Dla małych i średnich firm system ma być przyjazny.

– Krajowa Administracja Skarbowa naprawdę jest przede wszystkim po to, żeby ścigać duże nieprawidłowości, a tych małych podatników upominać, że coś tu chyba jest nie tak, że jest jakiś błąd i prostować te błędy – tłumaczył Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl