fot. twitter.com/PremierRP

Pjongczang – premier do skoczków narciarskich: Jesteście naszą wielką nadzieją

„Jesteście naszą wielką nadzieją, jesteście naszą główną Ligą Mistrzów” – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w KPRM z kadrą skoczków narciarskich na rozpoczynające się w piątek zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.

Szef rządu podziękował zawodnikom za wszystkie wysiłki, walkę, sukcesy, ale też za drobne gesty, symbole, które świadczą o ich patriotyzmie.

„Skaczecie dla Polski” – podkreślił.

Wyraził też nadzieję, że śniadanie, której wspólnie zjedzą, będzie bardziej obfite niż słynna bułka z bananem, o której w czasie swojej kariery często mówił Adam Małysz, dziś dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej, który również wraz z ekipą udaje się do Korei Płd.

W spotkaniu także wziął m.in. udział cały sztab kadry z trenerem Stefanem Horngacherem, prezes PZN Apoloniusz Tajner oraz zawodnicy z liderem Pucharu Świata i podwójnym mistrzem olimpijskim z Soczi Kamilem Stochem na czele.

Później w poniedziałek skoczkowie narciarscy, podobnie jak łyżwiarze figurowi, złożą olimpijskie ślubowanie, a w uroczystości w siedzibie PKOl weźmie też udział szef rządu. Następnie Stoch i koledzy odlecą do Pjongczangu.

Już w środę rozpoczną się treningi na skoczni normalnej. Pierwszy z trzech olimpijskich konkursów – w sobotę.

PAP/RIRM

drukuj