Victor Orban pogratulował Mateuszowi Morawieckiemu

Premier Węgier Viktor Orban pogratulował we wtorek Mateuszowi Morawieckiemu nominacji na stanowisko premiera Polski – poinformowała węgierska agencja MTI, której treść listu gratulacyjnego przekazał rzecznik premiera Bertalan Havasi.

„Sądzę, że występując wspólnie i ściśle współpracując na scenie europejskiej, możemy stworzyć naszym krajom nowe możliwości, które mogą się też przyczynić do sukcesu Europy Środkowej” – napisał Viktor Orban.

Premier Węgier zaznaczył, że Węgry i Polska wspólnie ponoszą tysiącletnią odpowiedzialność za pokój, wolność i powodzenie Europy.

Wyraził też radość, że będzie mógł osobiście porozmawiać z Morawieckim o wspólnych działaniach i wyzwaniach na marginesie zbliżającego się posiedzenia Rady Europejskiej.

Orban zamknął swój list do Morawieckiego życzeniami wielu sukcesów w odpowiedzialnej pracy i realizacji celów kierowanego przezeń rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl