fot. pixabay.com

Węgry: Zlikwidowano międzynarodową szajkę przemytników ludzi

Międzynarodowa szajka, która w 2014 r. przemycała nielegalnych migrantów przez Serbię na Węgry, została zlikwidowana przez policję – poinformowano w niedzielę na stronie internetowej węgierskiej policji.

Szajka, składająca się z obywateli Polski, Libii, Tunezji i Syrii, przemycała głównie obywateli państw arabskich i afrykańskich, którzy mieli następnie dostać się do Europy Zachodniej. Członkowie szajki pobierali za to po 500-1000 euro.

Policja zidentyfikowała 34-letniego mężczyznę, który przeprowadzał migrantów przez serbsko-węgierską granicę, wtedy jeszcze niechronioną ogrodzeniem. Wystawiono za nim międzynarodowy list gończy, ale okazało się, że odbywał już wówczas karę w więzieniu w Parmie za inne przestępstwa na terenie Włoch.

W piątek mężczyzna – już po zakończeniu odbywania kary – został przekazany węgierskiej policji.

Postępowanie przeciwko organizatorom i kierowcom węgierscy śledczy zakończyli już wcześniej. Toczyło się ono także w Austrii i Niemczech, i wyrok zapadł za granicą.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl