fot. PAP/Maciej Kulczyński

Kolejne protesty w związku z wyrokiem TK

Na dziś środowiska lewicowe i feministyczne zapowiadają kolejne akcje protestacyjne po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej.

Dziś trwa 12. dzień protestów zwolenników tzw. aborcji eugenicznej. Na dziś główny organizator manifestacji, czyli Ogólnopolski Strajk Kobiet, zapowiada „blokadę wszystkiego”. Już wcześniej dochodziło do blokowania głównych punktów w miastach, także w Warszawie. Można się spodziewać znacznych utrudnień w ruchu i korków. Akcja ma się rozpocząć ok. godz. 16.00. Strajk Kobiet zachęca, aby blokować „to, co tylko się da”.

Podczas ubiegłotygodniowych protestów dochodziło do aktów chuligaństwa, mazania po murach, a także ataków na kościoły.  To sytuacja bezprecedensowa – ocenia senator Jan Maria Jackowski.

– Sam byłem świadkiem w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży w Warszawie, gdzie dzień wcześniej były dramatyczne wydarzenia. Ksiądz dziękował wszystkim tym, którzy ofiarnie stawili czoła osobom, które chciały doprowadzić do profanacji świątyni.  To pokazuje, że jesteśmy świadkami sytuacji, która w najnowszej historii Polski nie miała miejsca. Nawet w czasach komunistycznych aparat bezpieczeństwa i przemocy nie posuwał się do tego rodzaju aktów – mówi senator Jan Maria Jackowski.

Wczoraj Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosił powstanie Rady Konsultacyjnej. W jej skład weszli m. in. były europoseł Michał Boni, lider ruchu Obywatele RP, Paweł Kasprzak oraz zadeklarowana feministka prof. Monika Płatek. Celem rady ma być opracowanie postulatów strajku. Już teraz wymieniono hasła, takie jak walka o prawa osób LGBT, czy natychmiastowe zwiększenie nakładów na służbę zdrowia.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl