fot. PAP/Marcin Obara

Wizyta premiera RP w Rumunii

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Bukareszcie w otwarciu polsko-rumuńskiego forum biznesowego. Szef polskiego rządu przebywa we wtorek z wizytą w Rumunii.

Mateusz Morawiecki powiedział, że w Rumunii widzi wielkiego sojusznika w walce o wspólne interesy na forum europejskim. Mówił też o konieczności pogłębienia m.in. współpracy gospodarczej, społecznej i kulturalnej.

 –  Nasze interesy są w 97 procentach wspólne. W Unii Europejskiej dużo więcej osiągniemy. Jak będziemy działać razem i walczyć o nasze interesy gospodarcze, fundusze, rozwój infrastruktury energetycznej, drogowej, kolejowej, informatycznej, a także o interesy na Ukrainie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty spotka się z prezydentem i szefem rumuńskiego rządu. Głównym tematem rozmów mają być bezpieczeństwo, wsparcie Ukrainy oraz współpraca polityczna i gospodarcza Polski i Rumunii.

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Rumunii zakończy się we wtorek wieczorem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl