fot. ipn.gov.pl

Czy prezydent Ukrainy przyjdzie do Polski?

Niewykluczone, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyjedzie do Warszawy. Wizyta ze względów bezpieczeństwa nie będzie jednak zapowiedziana – podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji, Paweł Jabłoński.

Prezydent Andrzej Duda wizytę w Kijowie złożył nie tylko tuż przed najazdem Rosji, ale również później, kiedy na Ukrainie trwały już działania zbrojne. Jako jedyny przywódca przemawiał przed Radą Najwyższą Państwa. Oprócz tego wielokrotnie, w sposób telefoniczny, kontaktował się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Taką rozmowę obaj przywódcy odbyli, chociażby w poniedziałek.

„Rozmawiałem z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Omówiłem przebieg działań wojennych, sytuację na niektórych odcinkach frontu. Omówiliśmy pilne potrzeby obronne Ukrainy oraz wspólne działania dyplomatyczne na rzecz najbliższej przyszłości” – napisał prezydent Wołodymyr Zełenski w mediach społecznościowych.

Niewykluczone, że prezydent Ukrainy  odwiedzi Warszawę – mówił wiceminister spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński w Radiu Wnet.

– Myślę, że to nastąpi w niedługim czasie, ale nie uprzedzajmy faktów. Tej wizyty z pewnością nie będziemy zapowiadać, tak jak to się zwykle dzieje przy wizytach innych głów państw. W przypadku prezydenta Zełenskiego takiej zapowiedzi nie będzie ze względów bezpieczeństwa – dodał.

Wskazał również, że z udziałem Polski cały czas trwa bardzo intensywna dyskusja na temat przyszłości Ukrainy i jej odbudowy po wojnie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl