Min. Morawiecki: chcemy przywrócić Pomorze Zachodnie polskiej gospodarce

Rząd chce przywrócić Szczecin, Pomorze Szczecińskie, Pomorze Zachodnie polskiej gospodarce – powiedział w poniedziałek w Szczecinie wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Dodał, że przemysł stoczniowy to „kolebka polskości”.

„Krok po kroku przybliżamy się do tej wizji realizacji polskiego przemysłu stoczniowego, jako jednego z kół napędowych, jednej z lokomotyw polskiego rozwoju gospodarczego. Dla mnie zawsze przemysł stoczniowy był oczywiście zarówno taką nie tylko historyczną, symboliczną kolebką polskości, walki o Polskę, o lepsza Polskę, ale również później, w czasach transformacji, w czasach III Rzeczpospolitej, stał się też niestety symbolem utraconych szans” – powiedział Mateusz Morawiecki w Stoczni Szczecińskiej na konferencji prasowej dotyczącej polskiego przemysłu stoczniowego.

Jak podkreślił wicepremier, polski rząd chce „na powrót przywrócić Szczecin, Pomorze Szczecińskie, Zachodnie Pomorze – polskiej gospodarce”.

„Chcemy przywrócić z powrotem ten potencjał 770 km linii brzegowej, linii morskiej. Chcemy spowodować, żeby on znowu świadczył o sile polskiej gospodarki” – zaznaczył wicepremier Morawiecki.

PAPA/RIRM

drukuj