fot. PAP/Darek Delmanowicz

M. Morawiecki: W latach 2016-2018 eksport polskich produktów i usług rósł dwa razy szybciej niż eksport całego świata

W latach 2016-2018 eksport polskich produktów i usług rósł dwa razy szybciej niż eksport całego świata – powiedział w Jasionce premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu spotkał się z przedstawicielami biznesu. W Jasionce koło Rzeszowa trwa Kongres 590. W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele świata polityki i biznesu.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że eksport polskich produktów i usług jest najlepszą metodą importu kapitału do Polski bez dodatkowego uzależnienia się od kapitału zagranicznego. Jednocześnie przedstawił bardzo dobre dane dotyczące eksportu.

– W latach 2016-2018 eksport polskich produktów i usług rósł dwa razy szybciej niż eksport całego świata. Jak weźmiemy eksport wszystkich państw całego świata i to nie eksport netto, tylko eksport brutto – czyli porównujemy jabłka z jabłkami – mówi to nam, że dzięki waszym działaniom i działaniom waszych pracowników, produktywność Polski jest rosnąca, a wydajność pracy jest na tyle wysoka, że potrafiliśmy mimo relatywnie szybkiego przyrostu płac, rosnąć dwa razy szybciej w eksporcie naszych produktów i usług niż reszta świata – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Celem Kongresu 590 jest promocja polskiej gospodarki. Spotkanie wzięło swoją nazwę od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy. Wydarzenie odbywa się po raz czwarty.

RIRM/TV Trwam News

drukuj