fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

P. Mucha: prezydent akceptuje zmiany w rządzie przedstawione przez premiera

Prezydent Andrzej Duda akceptuje zmiany w rządzie przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak dodał, osoby, które obejmą stanowiska ministrów po rekonstrukcji rządu to „bardzo dobry zespół, który łączy rozmaite kompetencje”.

Paweł Mucha w Polsat News podkreślił, że ubiegłotygodniowa rozmowa Andrzeja Dudy z premierem dotycząca zmian w rządzie była „bardzo dobra”.

„Prezydent wyraził swój pogląd. Panowie rozmawiali na temat składu Rady Ministrów; tutaj bardzo dobry kontakt owocuje tym, że te zmiany są uzgadniane, konsultowane” – mówił minister.

„Prezydent akceptuje zmiany, które są przedstawione przez Prezesa Rady Ministrów. To była rozmowa, która poprzedzała te zmiany; to się dzieje w bardzo dobrej atmosferze i w bardzo ścisłych konsultacjach” – zaznaczył Paweł Mucha.

Według niego osoby, które po rekonstrukcji wejdą do rządu mają „duże doświadczenie polityczne”. Jak mówił, jest to „bardzo dobry zespół, który łączy rozmaite kompetencje”.

Konieczność zmiany w rządzie wynika z tego, że wyborach do PE mandat otrzymało kilku ministrów: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Mandaty zdobyła też minister w KPRM Beata Kempa, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz wiceszef MS Patryk Jaki.

Do rekonstrukcji rządu ma dojść we wtorek 4 czerwca.

PAP/RIRM

drukuj