fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Partie polityczne rozpoczynają przygotowania do jesiennych wyborów parlamentarnych 

W tym tygodniu ma się odbyć pierwsze posiedzenie sztabu Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do polskiego parlamentu. Politycy Zjednoczonej Prawicy idą do jesiennego boju wzmocnieni po wygranych wyborach do Europarlamentu.

Mobilizację widać także w opozycji. Politycy PO i .Nowoczesnej najprawdopodobniej zacieśnią współpracę. Możliwy jest powrót do idei Koalicji Obywatelskiej. W sobotę odbędzie się wspólne posiedzenie rad krajowych obydwu partii.

Politycy Kukiz’15 zapowiadają, że przystąpią do wyborów parlamentarnych samodzielnie. Poseł Grzegorz Długi podkreśla, że scena zdominowana przez dwóch graczy nie jest dobra dla Polski.

Kukiz’15 ma cały czas ten sam pogląd na politykę i będziemy starali się przekonywać obywateli do tego, na spojrzenie na to, że ten duopol dwóch wielkich bloków politycznych, który się tworzy, nie jest dobry dla Polski. On może bardzo upraszcza sprawę – bo jesteś tu albo tu – natomiast interes Polski i Polaków nie jest tu albo tu. To jest z reguły bardziej skomplikowana sprawa i my spokojnie chcemy do tego przekonywać. Jeżeli się okaże, że to nie jest czas na to, no to trudno, Myślę jednak, że to jest czas, że uda nam się szerzej dotrzeć, jeżeli uda nam się zwrócić uwagę obywatelom, że ta gra emocji, jaka jest w tej chwili prowadzona, nie jest dobrą rzeczą – mówi Grzegorz Długi.

PSL chce samemu budować blok na jesienne wybory pod nazwą Koalicja Polska. Pomysł zostanie jeszcze poddany konsultacjom. Decyzja ma zapaść w tym miesiącu.

Stronnictwo Ludowe jest po rozmowach z bezpartyjnymi samorządowcami. Pozytywnie o inicjatywie mają się wypowiadać także osoby związane z Unią Europejskich Demokratów.

RIRM

drukuj