fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: Polska i Czechy mają spójne stanowisko w bardzo wielu obszarach

Polska i Czechy mają spójne stanowisko w bardzo wielu obszarach – mówił premier Mateusz Morawiecki po konsultacjach międzyrządowych obu państw. Środowe rozmowy koncentrowały się zwłaszcza na tematach europejskich. Dotyczyły przyszłego unijnego budżetu, infrastruktury i przemysłu.

Poziom spójności, jednolitych poglądów, jakie osiągamy tutaj z Czechami jest bezprecedensowy – powiedział szef polskiego rządu.

– Bardzo się cieszę, że pokazujemy to w Brukseli podczas trudnych tematów, jak ostatnie tematy personalne w ramach Komisji Europejskiej, ale również wcześniej, polityka przemysłowa, migracyjna, w zakresie migracji, suwerenności granic zewnętrznych – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Rozmawialiśmy też dużo o połączniach infrastrukturalnych z ministrami odpowiedzialnymi za infrastrukturę, za transport – dodał.

– To też jest przestrzeń, gdzie możemy poszerzyć pole naszej współpracy, bo i Czechy i Polska są bardzo ważnymi dla siebie partnerami handlowymi. Ale jednocześnie brakuje nam np. autostrady, która by łączyła Warszawę – Wrocław z Pragą czy z Krakowa, z Górnego Śląska, przez Morawy, na Węgry i do Austrii. Tutaj z panem premierem rozmawiamy często, jak przyspieszyć te prace, żeby połączenia drogowe, kolejowe, zbudowały jeszcze lepszą płaszczyznę do współpracy handlowej, turystycznej, ruchu przygranicznego – podkreślił szef rządu.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl