fot. PAP/Artur Reszko

Kolejny odcinek Via Baltica w budowie

Rusza budowa na kolejnym odcinku trasy Via Baltica. Chodzi o odcinek od Śniadowa do Łomży. To jeden z 11. elementów, na jakie podzielono całą inwestycję.

Via Baltica to najważniejsza droga, która połączy Polskę z krajami bałtyckimi. W środę ruszyła budowa 17-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 od Śniadowa do Łomży.

– Polska jest otwartym krajem, która dysponuje i poszerza swój ruszt komunikacyjny złożony z dobrych, bezpiecznych, przewidywalnych dróg – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Na odcinku Śniadowo-Łomża powstaną dwa nowe pasy ruchu i pasy awaryjne, trzy mosty i dziesięć wiaduktów. To dobra wiadomość dla całego regionu – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

– Przełamujemy te bariery komunikacyjne, które dotykały wielu części naszego kraju, ale w szczególności nasze województwo – wskazał Bohdan Paszkowski.

Przez lata nikt nie chciał podjąć się takiej inwestycji – zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości Lech Kołakowski.

– O tym mówiło się już w połowie lat 70. Mijały kolejne lata, były plany tej budowy, ale jednak nie było tej woli w Warszawie, w ówczesnych rządach – powiedział polityk.  

Wartość inwestycji opiewa na 380 milionów złotych.

– W tej chwili nawet najwięksi sceptycy widząc, co się dzieje w terenie, nie będą mogli powiedzieć, że ta droga nigdy nie powstanie – wskazał zastępca generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad Jacek Gryga.

Budowa zostanie zakończona wraz z początkiem 2021 roku. Cała trasa Via Baltica dwa lata później.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl