fot. PAP/Artur Reszko

Oddano do użytku obwodnicę Suwałk, która będzie stanowiła część drogi Via Baltica

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości otworzyli dziś obwodnicę Suwałk. Trasa będzie stanowiła cześć drogi Via Baltica. Oddany dziś do użytku odcinek liczy 13 kilometrów. Trasa ma dwie jezdnie. Koszt jej budowy to ok. 300 mln zł.

Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że bezpieczne drogi i komunikacja to priorytet rządu Zjednoczonej Prawicy. Przypomniał, że to dzięki staraniom obecnej władzy Via Baltica zostanie zrealizowana.

– Stoimy na fragmencie drogi zwanej Via Baltica, drogi, co do której z wielką determinacją rząd Prawa i Sprawiedliwości uruchomił finansowanie na całym jej odcinku. Doprowadziliśmy do tego, że na całym odcinku ta droga jest realizowana. Doprowadziliśmy do tego, że podpisaliśmy umowę na realizację Via Baltica na długości od Budziska, od granicy państwa, do Ostrowi Mazowieckiej, czyli trasy, która przecina się z drogą ekspresową Warszawa-Białystok, z drogą nr 8 – zaznaczył minister Andrzej Adamczyk.

Dzięki oddanej dziś drodze zostanie wyprowadzony ruch z Suwałk. Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński z Podlasia powiedział, że mieszkańcy czekali na to od dekad.

– Ten koszmar i te uciążliwości dzisiaj się kończą. To jest historyczna chwila dla mieszkańców miasta i dla wszystkich, którzy będą korzystać z tej drogi, oraz dla wszystkich, którzy będą przejeżdżać przez Suwałki, bo one stają się od dzisiaj miastem znacznie spokojniejszym – wskazał Jarosław Zieliński.

Via Baltica ma połączyć Polskę z Litwą, Łotwą i Estonią. Trasa na odcinku polskim ma być gotowa w 2021 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl