fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Rząd chce przyspieszyć budowę Via Baltica

Budowa fragmentu Via Baltica na trasie S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Szczuczynem wraz z obwodnicą Łomży jest już pewna. Stosowny dokument oznaczający początek tej inwestycji zaprezentowała wczoraj w Łomży premier Beata Szydło.

Umowa na realizację drogi została podpisana przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka i wiceministra Jerzego Szmita.

– Na realizację drogi, o której marzyliście, która jest w Łomży potrzebna, która stworzy dla miasta i dla całego regionu wielką szansę – to jest namacalny konkretny efekt działań rządu Prawa i Sprawiedliwości – mówiła Prezes Rady Ministrów pokazując dokument.

91-kilometrowy fragment trasy łączący Ostrów Mazowiecką ze Szczuczynem powstanie w latach 2018-2021. Łączna szacunkowa wartość inwestycji to około 3,5 mld złotych.

Droga S61 ma stanowić jedną z polskich części trasy Via Baltica. Będzie się rozpoczynać w Ostrowi Mazowieckiej, a dalej poprowadzona zostanie przez obwodnicę Łomży, Szczuczyn, Ełk i Suwałki do granicy Polski z Litwą w Budzisku.

Via Baltica to fragment drogi międzynarodowej E67, która biegnie z Polski przez Litwę i Łotwę do Estonii. Pełni ona rolę najważniejszego połączenia drogowego pomiędzy krajami bałtyckimi.


TV Trwam News/RIRM

drukuj