Włochy stawiają ultimatum UE ws. zatwierdzenia budżetu

Premier Włoch Matteo Renzi ponownie zagroził we wtorek zawetowaniem budżetu Unii Europejskiej w przyszłym roku i zablokowaniem unijnych funduszy dla krajów, które nie chcą przyjąć migrantów w ramach ich relokacji.

W wywiadzie dla telewizji RAI szef włoskiego rządu oświadczył:

„My dajemy Unii 20 miliardów euro, a UE oddaje nam 12 mld, ale jeśli Węgry czy Słowacja pouczają nas w sprawie migrantów i nam nie pomagają, a potem chcą naszych pieniędzy, w 2017 roku, gdy zacznie się dyskusja na temat budżetu, Włochy powiedzą: nie ma absolutnie mowy. (…) Damy pieniądze, jeśli także inne kraje będą wywiązywać się z obowiązków” – powiedział Matteo Renzi w wywiadzie dla programu „Porta a porta”, nadawanego w pierwszym programie telewizji publicznej.

Premier Włoch wyraził przekonanie, że przyszły rok będzie rozstrzygający, jeśli chodzi o kryzys migracyjny.

„Albo do marca 2017 roku zablokujemy napływ migrantów, albo tego nie udźwigniemy” – stwierdził Matteo Renzi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl