fot. pixabay.com

Suwałki: 69-latek oszukany na 100 tys. zł przez fałszywego brokera

69-letni mieszkaniec Suwałk (Podlaskie) stracił ponad 100 tys. zł, po tym jak zainwestował pieniądze na fałszywej giełdzie po kontakcie z rzekomym brokerem.

Suwalska policja poinformowała, że we wtorek do komendy zgłosił się 69-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna powiadomił, że został oszukany i stracił ponad 100 tysięcy złotych. Wyjaśnił, że przeglądając internet, trafił na reklamę firmy zajmującej się inwestowaniem na giełdzie. Skuszony ofertą kliknął w ikonę, a następnie wpisał swój numer telefonu w formularzu kontaktowym.

Wkrótce skontaktował się z nim „fałszywy broker”, informując, że aby zacząć inwestycję należy przelać na konto firmy 220 euro. Mężczyzna postanowił spróbować i wykonał taki przelew. Następnie „fałszywy broker” kontaktował się z nim wielokrotnie, pod pretekstem opieki i pomocy w inwestowaniu na giełdzie.

Mężczyzna kuszony obietnicą szybkiego i dużego zysku wykonywał polecenia oszusta i wpłacał pieniądze na kolejne inwestycje, na podatek i prowizję. W sumie przelał na konto oszustów ponad 100 tysięcy złotych.

Suwalczanin cały czas obserwował swoje zyski w tak zwanym koncie handlowym. Problem pojawił się w chwili, gdy chciał wypłacić swoje pieniądze. Jego internetowy broker przestał odbierać telefony, a z wirtualnego konta handlowego nie można było wypłacić pieniędzy. O zaistniałej sytuacji mężczyzna powiadomił policję.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek.

Zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i nikomu nie udostępniajmy danych logowania do naszych rachunków bankowych” – czytamy w komunikacie policji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl