fot. PAP/Paweł Supernak

Karta Dużej Rodziny – wsparcie dla rodzin i przedsiębiorców

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej będzie kontynuował współpracę ze Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Tylko w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku związek pozyskał 1200 nowych partnerów do Karty Dużej Rodziny.

Związek Dużych Rodzin „Trzy plus” był inicjatorem wprowadzenia Karty Dużej Rodziny. W latach 2015-2016 pozyskiwanie partnerów do programu spoczywało na barkach samorządów. Od roku 2017 zajmuje się tym właśnie Związek Dużych Rodzin „Trzy plus”.

– Udało się Kartę Dużej Rodziny rozwinąć, dodać jej tego rozpędu – tłumaczy wiceprezes związku Radosław Waszkiewicz.

I rzeczywiście, w ciągu ostatnich lat liczba partnerów Karty Dużej Rodziny wzrosła niemal pięciokrotnie – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

W 2015 roku w programie uczestniczyło 1200 partnerów. Dzisiaj jest to już ponad 5,8 tys. oferujących zniżki w ponad 23,5 tys. lokalizacji – zaznacza szefowa resortu.   

Dlatego ministerstwo rodziny będzie kontynuowało współpracę ze Związkiem Dużych Rodzin „Trzy plus”. W środę została podpisana umowa.

– Tylko przez pierwsze siedem miesięcy tego roku mamy ponad 1200 nowych umów, czyli dużo więcej niż w całym 2016 roku, kiedy było podpisanych niespełna 800 umów – mówi Bożena Borys-Szopa.

Związkowi udało się pozyskać nowych partnerów w branżach, z którymi do tej pory był kłopot. To m.in. edukacja, odzież, branża spożywcza, ale i mieszkaniowa w przypadku opłat za gaz, prąd i wyposażenie.

– Aby precyzyjnie celować rozwiązania i trafnie kreować politykę rodzinną, niezbędna jest współpraca z tymi, którzy znają potrzeby tych rodzin – dodaje szefowa resortu.

I właśnie za sprawą tych, którzy rozumieją potrzeby dużej rodziny, karta może docierać do coraz większej liczby osób. Obecnie z systemu ulg i zniżek korzysta już 825 tys. rodzin. Ale – obok rodzin – na Karcie Dużej Rodziny korzystają sami przedsiębiorcy.

– Myślę, że już dzisiaj możemy mówić, że wytworzyła się pewna moda, że jest to fajne rozwiązanie. Promujące też placówkę, która takiej karty używa – podkreśla wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

Od początku tego roku liczba osób uprawnionych do korzystania z Karty Dużej Rodziny wzrosła. Teraz z karty mogą skorzystać także ci rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu troje dzieci.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl