fot. PAP/Paweł Supernak

Min. B. Borys-Szopa: 825 tys. rodzin korzysta z Karty Dużej Rodziny

Już 825 tys. rodzin posiadających co najmniej troje dzieci korzysta z Karty Dużej Rodziny – poinformowała minister rodziny Bożena Borys-Szopa. Zniżki oferuje dziś blisko 6 tys. partnerów.

Władze resortu po raz kolejny podpisały umowę ze Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus w sprawie pozyskania nowych podmiotów do programu.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa przyznała, że zależy jej na tym, by Karta Dużej Rodziny była coraz bardziej dostępna również w małych miejscowościach i wsiach.

– Dlatego w nowej umowie zmieniony został system wycen poszczególnych umów i aneksów. Główny nacisk stawiamy na podpisywanie umów nie tylko z podmiotami z wybranych przez resort branż, ale przede wszystkim prowadzącymi działalność gospodarczą na terenie gminy do 10 tys. mieszkańców, z którymi nie zawarto żadnej umowy albo tych umów jest kilka. Liczę, że połączenie naszych sił będzie przynosiło tak dobre efekty jak dotychczas – podkreśliła Bożena Borys-Szopa.

Rodziny mogą uzyskać zniżki w 23,5 tys. lokalizacji na terenie całego kraju. W latach 2015-2016 pozyskiwaniem partnerów Karty Dużej Rodziny zajmowały się Urzędy Wojewódzkie.

RIRM

drukuj