fot. PAP/Piotr Nowak

PiS zebrało ponad milion podpisów pod listami wyborczymi

Prawo i Sprawiedliwość zebrało już ponad milion podpisów poparcia pod listami wyborczymi. Politycy zarejestrują dzisiaj listy kandydatów w 12 okręgach.

Wczoraj procedura objęła 5 okręgów. Okręg nr 2 w Wałbrzychu był pierwszym, w którym zarejestrowano listę kandydatów do Senatu.

Krzysztof Sobolewski, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS, poinformował, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

– Zapowiadałem to w zeszłym tygodniu. Na tamten czas mieliśmy 0,5 mln podpisów. Dzisiaj mamy ich ponad milion, więc wszystko przebiega zgodnie z planem, zgodnie z tym, co zaplanowaliśmy – podkreślił Krzysztof Sobolewski.

W ubiegłym tygodniu politycy Zjednoczonej Prawicy wyruszyli w Polskę na spotkania z wyborcami. Prezes PiS Jarosław Kaczyński weźmie dziś udział w konwencjach okręgowych w województwie łódzkim. Lider ZP odwiedzi Sieradz i Piotrków Trybunalski. Jutro będzie gościł w Wielkopolsce, a dokładnie w Poznaniu i Koninie.

Na początku września poznamy program partii rządzącej na kolejne cztery lata.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl