Senat przyjął sprawozdanie KRRiT za 2013 r. 

Senat przyjął sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2013 rok. Odrzucenia sprawozdania chcieli senatorowie Prawa i Sprawiedliwości m.in. Jan Maria Jackowski oraz Wojciech Skurkiewicz, którzy wczoraj złożyli odpowiednie w tej sprawie wnioski.

Jeszcze przed głosowaniem senatorowie PiS po raz kolejny apelowali do Senatu o odrzucenie sprawozdania z działalności KRRiT. Senator Wojciech Skurkiewicz zwrócił uwagę nie tylko na skrajne upolitycznienie programów informacyjnych w TVP oraz TVP INFO, ale również na kwestię cyfryzacji, w tym na problemy TV TRWAM związane z uzyskaniem miejsca na multipleksie i niemożliwością nadawania programu pomimo uiszczonej opłaty.

– Te pieniądze, które zostały wyciągnięte od Fundacji Lux Veritatis za przyznaną w konsekwencji koncesję na nadawanie programu na MUX-1; kwota 1300 tys. zł., która musiała być wpłacona do budżetu państwa za to iż otrzymała Fundacja Lux Veritatis i TV TRWAM koncesję mimo, że nie miała możliwości nadawania swojego programu. Ta opłata musiała być wniesiona w październiku 2013 roku, a wiemy, że TV TRWAM zagościła na MUX-1 w pierwszym kwartale 2014 roku – zwracał uwagę senator Wojciech Skurkiewicz.

Z kolei senator Jan Maria Jackowski zwrócił uwagę na to, że w polskim systemie media publiczne powinny być silne, bezstronne, powinny mieć możliwość kształtowania i oddziaływania. Tymczasem PO doprowadziła do sytuacji, że stabilność finansowa TVP jest ciężka.

– Doprowadzono do polityzacji mediów publicznych, a poprzez tzw. outsourcing do próby pobawienia możliwości pracy 400 osobowej grupy (w tym dziennikarzy), którzy na bieżąco spełniając standard TVP, powinni w niej pracować i realizować zadania programowe. Patrzymy na to z dużym niepokojem, ponieważ pod hasłem oszczędności wydaje się znacznie więcej, mówią o tym przedstawiciele ZZPTiTMP Wizja, którzy wyliczyli, że cała ta operacja jest znacznie kosztowniejsza niż utrzymanie pracowników etatowych na dotychczasowych zasadach. Grozi to stabilizacji programowej i linii programowej – powiedział senator Jan Maria Jackowski.

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2013 roku wraz z informacją o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w minionym roku przedstawił wczoraj przewodniczący KRRiT Jan Dworak.

Zgodnie ze sprawozdaniem wpływy abonamentowe w 2013 r. wyniosły 630,2 mln zł. Rok wcześniej było to 550 mln zł. Z tytułu działalności KRRiT dochody dla budżetu państwa to ponad 43 mln zł.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl