fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Dziękuję Rodzinie Radia Maryja za budowanie jedności i obronę godności człowieka 

Za ten mocny i wyrazisty głos w obronie wartości budujących naszą tożsamość i w obronie godności każdego człowieka chcę dziś raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować – napisał w liście do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia na Jasną Górę prezydent RP Andrzej Duda.  

Rodzina Radia Maryja jest prawdziwą obywatelska wspólnotą, której spoiwem jest przywiązanie do wartości chrześcijańskich i umiłowanie Ojczyzny – wskazał Andrzej Duda.

Są to dwa filary, na których od początku naszej państwowości opiera się nasza narodowa wspólnota. Dlatego jako prezydent Rzeczypospolitej chcę dzisiaj wyrazić moją wdzięczność za wszystkie lata służby w Polsce, za podtrzymywanie ducha patriotyzmu, za krzewienie polskiej kultury i tradycji, za troskę o naszą przyszłość, wreszcie za olbrzymi wkład w utrzymanie łączności z naszymi Rodakami za granicą – napisał prezydent RP.

Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego odniósł się również do tegorocznego hasła pielgrzymki: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemie. Tej ziemi”.

– Jestem głęboko przekonany, że te słowa, a właściwie ta modlitwa zapoczątkowała nasz marsz ku wolności zwieńczony upadkiem komunizmu. Nie wolno nam zapomnieć, że marsz ten był okupiony cierpieniem, a niekiedy także krwią, w tym krwią kapłanów. Dlatego w tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, poświęcony wszystkim tym, którzy służąc Bogu, oddali życie za Polskę. Będziemy czcić ich pamięć 19 października, w rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, którego funkcjonariusze komunistycznej SB uprowadzili i bestialsko zamordowali tego właśnie dnia w 1984 r. Niech to nowo ustanowione święto stanie się okazją, by wyrazić naszą wdzięczność wszystkim tym, którzy spiesząc z duchową posługą, stanęli jednocześnie w obronie naszej wolności i suwerenności, płacąc za to najwyższą cenę – napisał w liście Andrzej Duda.

Prezydent Polski podziękował Rodzinie Radia Maryja za budowanie jedności i obronę godności człowieka.

Za ten mocny i wyrazisty głos w obronie wartości budujących naszą tożsamość i w obronie godności każdego człowieka chcę dziś raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować. Życzę wszystkim uczestnikom XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę oraz wszystkim słuchaczom Radia Maryja, widzom TV Trwam i czytelnikom „Naszego Dziennika”, całej Rodzinie Radia Maryja, radości płynącej z doświadczenia wspólnoty, a Ojcu Dyrektorowi i Ojcom Redemptorystom błogosławieństwa Bożego oraz kolejnych lat w służbie Kościołowi i Polsce – zakończył Andrzej Duda.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl