[TYLKO U NAS] O. dr J. Sok CSsR: Słuchacze Radia Maryja to ludzie rozsądni, krytycznie słuchający i zatroskani

Kim są słuchacze Radia Maryja? To ludzie rozsądni, to ludzie krytycznie słuchający, to ludzie zatroskani. Dlaczego słuchają akurat Radia Maryja? Bo są przekonani, że to radio ich nie kłamie – powiedział do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę o. dr Janusz Sok CSsR, prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Żyjemy dziś w czasach, kiedy pada wiele słów, ale musimy odróżnić te, które mówią nam prawdę – powiedział o. dr Janusz Sok CSsR.

Odkąd człowiek myśli, a więc odkąd umie mówić i słuchać, to jeszcze nigdy w historii ludzkości nie padało tyle słów, które niektórzy mówią, a inni słuchają. Nie wszystkie są wartościowe, mądre i nie wszystkie są prawdziwe. Jak w tym wszystkim się odnaleźć i kogo słuchać? Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wyspecjalizowali się niektórzy, iż tak mówią, że tak gładkie i piękne słowa, tak pięknie opakowane, że przyjemnie się ich słucha, chociaż wiemy, że są nieprawdą. Niektórzy nawet wolą być tak pięknie okłamywani. Jakie dziwne mamy czasy. A kim są słuchacze Radia Maryja? To ludzie rozsądni, to ludzie krytycznie słuchający, to ludzie zatroskani. Dlaczego słuchają akurat Radia Maryja? Bo są przekonani, że to radio ich nie kłamie – zaznaczył prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Duchowny zwrócił się również do ojców posługujących w Radiu Maryja, TV Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także do pracowników, studentów i wolontariuszy.

Chciałbym Panu Bogu za każdego z was podziękować, że słowa, które wypowiadacie są odpowiedzialne, że są zakorzenione w Ewangelii, a na dodatek tak pięknie przyprawione życzliwością i miłością. Bogu niech będą dzięki za każde słowo, które z troską mówicie – powiedział o. Janusz Sok CSsR.

RIRM

drukuj