fot. Tomasz Strąg

II dzień XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Rodzina Radia Maryja licznie gromadzi się od wczoraj na Jasnej Górze. Trwa XXVIII pielgrzymka sympatyków katolickiej stacji z Torunia. W modlitewnym spotkaniu co roku uczestniczą licznie słuchacze z kraju i zagranicy.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia. Mszy św. o godz. 11.00 na błoniach Jasnej Góry będzie przewodniczył ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki. Pielgrzymi każdego roku w lipcu modlą się u stóp Jasnogórskiej Pani o dalszy rozwój Radia Maryja oraz dzieł, które przy nim wyrosły.

W tym roku zgromadzeni będą też przepraszać za bluźnierstwa, do jakich dochodzi w ostatnim czasie w Polsce – mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Będziemy przepraszać za to wszystko, co obraża Pana Boga – za świętokradztwa, za kpiny, bezczeszczenie Najświętszego Sakramentu, Mszy św. W tym roku to było bardzo mocno w Polsce na tych wszystkich bezwstydnych marszach. Mają na to ogromne pieniądze. Widzimy, że są jakieś ośrodki bardzo bogate, które mają zniszczyć katolicyzm, Kościół katolicki – to widać bardzo wyraźnie. Dużo tych rzeczy jest, ale my mamy Matkę Najświętszą, która stanie w obronie naszego narodu – zaznacza o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja rozpoczął wczoraj koncert Orkiestry Symfonicznej Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. Kopalni Węgla Kamiennego „Staszic”. Następnie sprawowana była Msza św., której przewodniczył ks. bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej.

Wierni zgromadzeni dziś w Narodowym Sanktuarium oraz osoby modlące się z nimi za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

RIRM

drukuj