Zakończyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości

W środę po godz. 19.00 zakończyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Tematem rozmów była m.in. reforma sądownictwa.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, wiceprezes PiS, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, wicepremier, minister finansów i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, wiceprezes PiS, minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister administracji i spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i wiceprezes PiS Adam Lipiński.

„Spotkało się kierownictwo PiS. Spotykamy się regularnie, nie ma tutaj żadnej sensacji ani tajemnicy. Na bieżąco omawiany najważniejsze sprawy kraju. Również omawialiśmy sprawę sądownictwa. Nie jestem upoważniony, by składać komunikaty. To było rutynowe spotkanie” powiedział Mariusz Kamiński dziennikarzom po zakończeniu spotkania.

Wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział dziennikarzom, że na spotkaniu poruszane były bardzo ważne sprawy.

„To były bardzo dobre rozmowy” – podkreślił minister finansów i minister rozwoju.

Przed spotkaniem, premier Beata Szydło pytana przez dziennikarzy o prezydenckie projekty ustaw ws. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa odpowiedziała, że będzie mogła powiedzieć więcej o projektach, kiedy dokładnie się z nimi zapozna.

„Dzisiaj najważniejsze jest to, że i pan prezydent i klub parlamentarny (PiS) chcą reformy sądownictwa, na którą czekają Polacy” – powiedziała szefowa rządu.

We wtorek po południu prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN zostały złożone do marszałka Sejmu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl