Wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS w Strachocinie

Dziś w Strachocinie w województwie podkarpackim odbywa się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Główny cel to mobilizacja parlamentarzystów przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Już 21 października I tura wyborów samorządowych. Teraz trwa zamykanie list wyborczych w poszczególnych okręgach. Poznajemy kandydatów na prezydentów, wójtów i burmistrzów. Kampania w dużych miastach od dłuższego czasu trwa w najlepsze.

Prawo i Sprawiedliwość wskazuje, że te wybory mają niebagatelne znaczenie – partia chce zawalczyć o odzyskanie samorządów, którymi rządzi obecnie w większości opozycja. I to właśnie podczas wyjazdowego posiedzenia klubu, posłowie i senatorowie PiS będą rozmawiać o tym, jak to zrobić.

Jesteśmy w trakcie niezwykle ważnej kampanii – mówi wiceminister kultury Jarosław Sellin.

– Mam nadzieję, że dużo się w strukturach polskiego samorządu zmieni, że dobra zmiana dotrze również do samorządów, bo jednak w zdecydowanej większości polskich samorządów rządzi koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego i efekty nie są najlepsze tych rządów. Myślę, że ludzie też na dobrą zmianę – na poziomie władzy samorządowej – czekają. Każde spotkanie polityczne – a taki spotkaniem jest klub parlamentarny wyjazdowy – głównie dotyczy tego tematu. Wysłaliśmy do walki wyborczej wiele tysięcy naszych kandydatów, na różnych szczeblach samorządu terytorialnego. Chcemy ich wspierać. Tego typu spotkania mają za zadanie również wyznaczenie różnych zadań w stosunku do parlamentarzystów, jak wspierać naszych kandydatów – podkreśla Jarosław Sellin.

Posiedzenie poprzedzi odsłonięcie pomnika z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Monument będzie zawierał urny z ziemią z pól bitewnych m.in. z czasów I wojny światowej. W uroczystościach udział wezmą m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałek Ryszard Terlecki i wicepremier Beata Szydło.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl