fot. PAP/Paweł Supernak

Prof. K. Karski: Tam, gdzie decydują bezpośrednie kontakty, to Prawo i Sprawiedliwość ma lepsze wyniki. Tam, gdzie głosuje się na szyldy kupione za ciężkie pieniądze, lepsza jest nasza konkurencja

Prawo i Sprawiedliwość jest nadal największą polską partią, cieszącą się największym poparciem. Nadal mamy pierwszy wyniki w wyborach parlamentarnych i wyborach samorządowych. Nawet w wyborach do rad powiatów (…) jest więcej radnych Prawa i Sprawiedliwości niż radnych pozostałych ugrupowań partii parlamentarnych. To pokazuje skalę poparcia na siłę Prawa i Sprawiedliwości – powiedział prof. Karol Karski, europoseł PiS, w programie „Polski punkt wiedzenia” na antenie TV Trwam.

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Polacy wybierali swoich wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast. Jak zaznaczył prof. Karol Karski, Prawo i Sprawiedliwość uzyskała dobry wynik.

–  Nasza konkurencja polityczna ustami Donalda Tuska mówiła wręcz o anihilowaniu Prawa i Sprawiedliwości, o tym, że przejmą wszystkie sejmiki. Okazało się inaczej. Prawo i Sprawiedliwość ciągle jest ugrupowaniem znaczącym. Będziemy sprawować władzę w kilku województwach, w niektórych innych miejscach sprawy są nadal otwarte. To pokazuje, że jesteśmy liczącą się partią ogólnopolską o dużym potencjale i ci, którzy chyba na zasadzie swoich dowolnie kleconych marzeń sądzili, że uda im się zlikwidować Prawo i Sprawiedliwość, są srogo zawiedzeni. A wspierające ich różnego rodzaju media, instytucje medialne, są wręcz rozgoryczone i krytykują – podkreślił europoseł.

Dodał, że PiS jest partią bardziej zbliżoną do ludzi.

– Tam, gdzie decydują bezpośrednie kontakty, to Prawo i Sprawiedliwość ma lepsze wyniki. Tam, gdzie głosuje się jednak na pewne szyldy, to w tym pijarze kupionym za ciężkie pieniądze, lepsza jest nasza konkurencja – wskazał prof. Karol Karski.

Według wszystkich kategorii społecznych, socjologicznych – jak skomentował gość programu – Prawo i Sprawiedliwość powinno z kretesem te wybory przegrać, ponieważ tym, którzy wygrywają wybory ogólnokrajowe, wzrasta ogromny kredyt zaufania oraz poparcie dla nich.

– Okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość jest nadal największą polską partią, cieszącą się największym poparciem. Nadal mamy pierwszy wynik w wyborach parlamentarnych i wyborach samorządowych. Nawet w wyborach do rad powiatów (…) jest więcej radnych Prawa i Sprawiedliwości niż radnych pozostałych ugrupowań partii parlamentarnych. To pokazuje skalę poparcia na siłę Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo dziękujemy Polakom (…) za poparcie, za zaufanie. Staramy się działać (…), nie zawieść i będziemy walczyć ze złem. Następne wybory z pewnością wygramy – podkreślił prof. Karol Karski.

Dodał, że wszyscy dotychczasowi europosłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili deklarację udziału w wyborach. Jednak gość programu nie podał, jak będą ukształtowane listy.

– Oczywiście chętnie bym się podzielił wszystkimi informacjami, ale w Polsce jest taki obyczaj polityczny, że nikt nigdy nie dyskutuje na ten temat, na temat własnego ugrupowania, swojej osoby, przed rejestracją list (…). Mogę zdradzić tajemnicę, że to będą najlepsze możliwe listy, złożone z najlepszych ludzi, którzy do tej pory się sprawdzili albo którzy mają duży potencjał – zaznaczył polityk.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl