fot. pixabay.com

J.K. Ardanowski w TV Trwam: W zamachu na rolnictwo europejskie największym problemem są rolnicy, którzy są bardziej niż inne grupy społeczne świadomi zagrożeń, które idą do Europy

Kraj, który nie ma żywności i energii, jest krajem niesuwerennym (…). W tym całym zamachu na rolnictwo europejskie największym problemem są rolnicy, którzy są. Trzeba ich zniszczyć ekonomicznie, zabrać im rynki, sprawić, żeby nie mieli gdzie sprzedawać, żeby nie mieli dochodów – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm RP, były minister rolnictwa, doradca prezydenta ds. rolnictwa, w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Rolnicy są w tej chwili bardziej niż inne grupy społeczne świadomi zagrożeń, które idą do Europy.

Chodzi o zagrożenia związane z polityką klimatyczną. Polskie gospodarstwa rolne przeszły ogromną drogę po 1989 roku. To są gospodarstwa dobrze prowadzone. Gospodarstwa, gdzie młodzi rolnicy są dobrze przygotowani do pełnienia tego zawodu, są wykształceni. To są ludzie, którzy mają kompetencje, by zajmować się rolnictwem. Rolnicy chcą zapewnić Polsce bezpieczeństwo żywnościowe. Nie może być sytuacji takiej, jaka jest w tej chwili w Europie. Podobne stanowisko prezentują rolnicy w innych krajach. Oni chcą być gwarantami bezpieczeństwa żywnościowego dla Europy i dla Unii Europejskiej, tak więc nie godzą się na niszczenie rolnictwa europejskiego w myśl wydumanych, ideologicznych poglądów związanych z ogromnym wpływem człowieka na klimat, a jednocześnie z zamachem, który dokonywany jest przez wielkie, międzynarodowe korporacje szukające dodatkowych zysków. Ta żywność wytwarzana jest tam, gdzie są dobre gleby, przyzwoity klimat, woda. To Ameryka Południowa, w części Ameryka Północna, Nowa Zelandia, Australia. W Europie: Ukraina, niektóre tereny rosyjskie. Ta żywność ma powstawać w ogromnych gospodarstwach. One mają wytwarzać żywność, wykorzystując tanią siłę roboczą i niszczenie środowiska. Wykorzystuje się różnego rodzaju technologie i środki chemiczne zabronione w Europie. Następnie ta żywność ma być podstawą wyżywienia społeczeństwa europejskiego, nie rolnicy europejscy – mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

Ten, który ma żywność, energię i w części świata wodę słodką, ten de facto rządzi – zaznaczył poseł na Sejm RP.

 – Kraj, który nie ma żywności i energii, jest krajem niesuwerennym. Musi godzić się na wszystko (…). W decyzjach polityków europejskich i urzędników europejskich dostrzegam wiele skutków działań lobbystycznych, potężnych koncernów międzynarodowych, które te ogromne gospodarstwa na świecie już utworzyły i tworzą następne, choćby na Ukrainie. Tam około połowy gruntów jest w rękach zagranicznych, ale z wypowiedzi ukraińskich polityków wynika, że oni chcą to szybko powiększać, czyli iść w kierunku jeszcze większej zależności międzynarodowych koncernów powiązanych zapewne z politykami ukraińskimi. W tym całym zamachu na rolnictwo europejskie największym problemem są rolnicy, którzy są. Trzeba ich zniszczyć ekonomicznie, zabrać im rynki, sprawić, żeby nie mieli, gdzie sprzedawać, żeby nie mieli dochodów – zauważył były minister rolnictwa.

W pierwszej połowie przyszłego roku Polska będzie sprawować prezydencję w Unii Europejskiej.

To Polska będzie określała agendę, czyli tematy, które będą poruszane, będzie przedstawiała propozycje rozwiązań. Prezydent Andrzej Duda oczekuje, że w sprawach dla Polski absolutnie kluczowych, takich jak rolnictwo wszystkie uwarunkowania przyrodnicze, środowiskowe (łącznie z polskimi lasami) i edukacja, którą chce Europa przejąć, te obszary były wypunktowane jako polskie, narodowe stanowisko na naszą prezydencję  podkreślił polityk.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl