fot. arch. Szczepana Wójcika

[TYLKO U NAS] Sz. Wójcik: Bruksela chce zniszczyć europejskie rolnictwo, więc musimy się temu przeciwstawić, a zwyciężymy tylko zjednoczeni

Brukselscy biurokraci za cel wzięli sobie zniszczenie europejskiego rolnictwa. Jeśli próbujemy odbierać rolnikom ziemie i ograniczać rolnictwo, jeśli nie ma debaty nad zwiększeniem bezpieczeństwa żywnościowego, to coś jest nie tak. Do tej pory europejscy rolnicy protestowali sami. Teraz staramy się to połączyć, dzięki polskiej inicjatywie EUnited Agri. Trzeba przeciwstawić się atakowi na rolnictwo europejskie. Dziś zagrożenia są takie same i tylko zjednoczeni jesteśmy w stanie wygrać – powiedział Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W Holandii w Hadze odbyły się kolejne protesty rolników. Miejsce nie jest przypadkowe, ponieważ w tym mieście znajduje się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Przeciwko rządowej polityce ograniczenia emisji tlenku azotu protestowało tam przeszło 25 tysięcy osób. [czytaj więcej] 

– Jednym z najczęściej powtarzanych haseł było: „Demokracja”. W kraju, który do tej pory szczycił się demokracją, a którego europarlamentarzyści zarzucali Polsce jej brak, doszło do protestów przeciwko właśnie braku demokracji. Holandia jest pierwszym krajem w Europie, który jest polem starcia między dobrem a złem; między tym, co właściwe, a Nowym Ładem. W protestach uczestniczyli przedstawiciele różnych krajów. Byli tam Niemcy, Francuzi, a nawet przedstawiciele Australii. Wszyscy ci ludzie mówili, że trzeba powstrzymać to szaleństwo, które ma dziś miejsce w Europie i na świecie – powiedział Szczepan Wójcik.

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej w tym kontekście zwrócił uwagę na kwestię globalizmu, który ma „odwrócić porządek świata. Nowy porządek wydziela ludziom żywność na kilogramy, zabrania latania samolotem i jeżdżenia samochodem, każe jeść robaki zamiast mięsa, pozwala na eutanazję, jest za tzw. aborcją”.

– Nie ma problemu z szerokim dostępem do narkotyków. Nowy porządek stoi właśnie za takimi kwestiami. Przeciwko niemu były zorganizowane protesty w Holandii, bo rolnicy są ofiarami takiego podejścia. W tym kraju próbuje się odbierać rolnikom ziemie, wywłaszczyć ich. Próbuje się odebrać im godność, oskarża się ich, że są trucicielami planety i znęcają się nad zwierzętami. Zarzuca się im, że są odpowiedzialni za zmiany klimatyczne. Za wszystko, co negatywne, odpowiedzialni są rolnicy. (…) Nie może być mowy o sprawiedliwości, kiedy tak podchodzi się do rolników i bezpieczeństwa żywnościowego – zaznaczył gość Radia Maryja.

Szczepan Wójcik opisał, że „w państwie, które zwraca nam uwagę na złe działanie sądów czy brak demokracji, na legalnie zorganizowany protest wysłano wojsko. Zrobiono to po to, żeby wystraszyć ludzi”.

– Ludzie zjeżdżający do Hagi mieli poblokowane drogi. Dodatkowo puszczano metro, które jeździło puste. Nie otwierano drzwi na stacjach, aby ludzie jadący na protest nie mogli dotrzeć do celu. (…) Patrząc na to, co dzieje się w Polsce i Holandii, to jesteśmy wzorem, mimo że nie zgadzam się z różnymi sprawami, jakie dzieją się w naszym kraju – podkreślił.

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej mówił, że „dzisiaj zagrożenia będą przychodziły z Brukseli. To jest miejsce, skąd narzuca się, nakazuje i zakazuje się konkretnych działań”.

– Brukselscy biurokraci za cel wzięli sobie zniszczenie europejskiego rolnictwa. Jeśli próbujemy odbierać rolnikom ziemie i ograniczać rolnictwo, jeśli nie ma debaty nad zwiększeniem bezpieczeństwa żywnościowego, to coś jest nie tak. Społeczeństwo się budzi. (…) Holendrzy do tej pory protestowali sami. Podobnie Francuzi czy wszyscy inni rolnicy. Teraz staramy się to połączyć, dzięki polskiej inicjatywie EUnited Agri. (…) Próbujemy stawić czoła temu, co według niektórych jest nieuchronne. My mówimy, że trzeba przeciwstawić się atakowi na rolnictwo europejskie. Dziś zagrożenia są takie same i tylko zjednoczeni jesteśmy w stanie wygrać – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa ze Szczepanem Wójcikiem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj