fot. PAP/Jacek Turczyk

Min. Z. Ziobro: Gdyby TVN zainteresował się okolicznościami morderstwa ks. F. Blachnickiego, to dowiedziałby się o metodach pracy SB w tworzeniu fałszywych dokumentów

Gdyby telewizja TVN zainteresowała się okolicznościami morderstwa ks. Franciszka Blachnickiego, to dowiedziałaby się o metodach pracy SB, które polegały m. in. na tworzeniu fałszywych dokumentów, listów, informacji. Wtedy z właściwym dystansem mogłaby podchodzić do szeregu informacji, które w sposób bezkrytyczny zmanipulowała i ostatnio pokazywała w ramach jednego z programów telewizyjnych dotyczących tamtych czasów i tamtej historii – powiedział dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Wiele osób i organizacji staje w obronie św. Jana Pawła II. To odpowiedź na pełen nadinterpretacji oszczerczy materiał stacji TVN24. Do ataków tej stacji na Papieża Polaka odniósł się dziś Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

„Gdyby telewizja TVN zainteresowała się okolicznościami morderstwa ks. Franciszka Blachnickiego, to dowiedziałaby się o metodach pracy SB, które polegały m. in. na tworzeniu fałszywych dokumentów, listów, informacji. Przekazywano fałszywe listy do kard. Stefana Wyszyńskiego, a także fałszywe informacje do Ojca Świętego Jana Pawła II po to, aby poprzez dezinformację rozbijać wewnętrzne struktury Kościoła i niszczyć tych ludzi, którzy mają szczególną odwagę prowadzić w Kościele działania, które nie były po myśli systemu komunistycznego. Wtedy z właściwym dystansem mogłaby podchodzić do szeregu informacji, które w sposób bezkrytyczny zmanipulowała i ostatnio pokazywała w ramach jednego z programów telewizyjnych dotyczących tamtych czasów i tamtej historii” – zaznaczył Prokurator Generalny.

radiomaryja.pl

drukuj