Rodzina dla Regionu – PiS przedstawia swój program

Terapia małżeńska, pomoc seniorom czy programy wsparcia dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej to tylko kilka założeń programu Rodzina dla Regionu, jaki przedstawili radni sejmiku województwa zachodniopomorskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Dzięki inicjatywie klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości została powołana komisja do spraw rodziny. Jej celem jest inicjowanie, wspieranie, opracowywanie i wdrażanie programów i działań na rzecz funkcjonowania rodzin, w szczególności rodzin wielodzietnych w województwie zachodniopomorskim.

Dobre wzory może samorząd województwa promować i powinien promować. Niewątpliwie komisja ds. rodziny jako stałe ciało sejmikowe, które bezpośrednio nadzoruje czy inspiruje działalność województwa może się przyczynić, że te dyskusje będą, bo komisja zaczyna działalność – powiedział Paweł Mucha, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Komisja zajmie się też monitorowaniem sytuacji demograficznej, jak i analizą uwarunkowań potrzeb i zagrożeń rodzin funkcjonujących w regionie.

W zachodniopomorskim są duże współczynniki i one cały czas rosną.  Trzeba to przełamać i należy coś zmienić. Stąd też nasza poprawka i cieszymy się bardzo, że ta poprawka przeszła, bo te działania będzie można zacząć już od marca kwietnia, gdyż przy liczbie 42 proc. narodzin pozamałżeńskich w województwie zachodniopomorskim trzeba działać tu i teraz – powiedział Paweł Szefernaker, przewodniczący Komisji ds. Rodziny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Sejmik będzie przekazywał środki na promowanie podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina. Będą to konkretne działania takie jak wykłady, mediatorzy czy asystenci rodzin. Mają oni pomóc oni w rozwiązywaniu problemów i jeśli jest to możliwe zapobiec zjawiskom rozwodów.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl